GOTOWANIE PO MOJEMU

czyli radosna twórczość w kuchni...

14 maja 2021

Propozycja na niedzielny obiad, który robi się sam i nie trzeba nic doglądać... kaczka w pomarańczach, co tu dużo mówić... wyszła genialna, rozpływająca się w ustach, soczysta i aromatyczna.... przepyszna. Bardzo prosta, z minimalną ilością przypraw, bo tylko sól i majeranek, do tego dwie pomarańcze i tyle...

 

SKŁADNIKI:

1 kaczka ok. 2 kg

2 pomarańcze

sól i majeranek do smaku

rękaw do pieczenia

 

PRZYGOTOWANIE:

Kaczkę umyć, oczyścić i osuszyć ręcznikiem papierowym. Mocno natrzeć solą również wewnątrz i obsypać majerankiem. Pomarańcze pokroić na ósemki. Kawałki z jednej pomarańczy wcisnąć do środka i spiąć wykałaczkami.

Kaczkę włożyć do rękawa i położyć na blaszce. Kawałkami z drugiej pomarańczy obłożyć kaczkę z zewnątrz. Można ją również skropić sokiem z wyciśniętej pomarańczy. Rękaw spiąć i zrobić dziurki w dwóch miejscach.

Piekarnik nagrzać do 155 stopni i włożyć kaczkę. Piec 2h i 20 minut, następnie wyjąć z piekarnika, rozciąć rękaw tak, żeby odsłonić kaczkę (ja po prostu wycinam górną część rękawa) i z powrotem włożyć do piekarnika na kolejne 20 minut, zwiększyć moc piekarnika do 170 stopni.

Po wyjęciu kaczkę przełożyć na talerz, sos zlać do garnuszka i można go zagęścić wodą z dodatkiem mąki ziemniaczanej i śmietany kremówki.

SMACZNEGO!!!
 
Spróbujcie i dajcie znać w komentarzach na moim koncie na Instagramie (@gotowaniepomojemu) lub Facebooku, czy Wam też smakowało :-)

Kaczka w pomarańczach

© 2019-2024 gotowaniepomojemu.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie
i rozpowszechnianie bez zgody gotowaniepomojemu.pl zabronione.
 

Przepisy kulinarne - Gotowanie dla początkujących - Kuchnia domowa - Szybkie dania obiadowe - Smaczne potrawy - Zdrowe jedzenie - Kreatywne gotowanie